Rehabilitacja

Specjalizujemy się w rehabilitacji osób dorosłych, głównie z problemami narządów ruchu oraz pacjentów cierpiących na schorzenia neurologiczne. Rehabilitacja jest prowadzona przez zespół wykwalifikowanych specjalistów. Terapia jest dostosowana do indywidualnych potrzeb danej osoby, jej przebieg zależy od stanu zdrowia pacjenta, jego wieku, możliwości oraz stopnia niepełnosprawności. Z oferty rehabilitacyjnej mogą korzystać także osoby, które nie przebywają na stałe w ośrodku Poddębina.

Ośrodek poddębina jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny o wysokim standardzie. Dzięki temu możemy oferować w pełni bezpieczne zabiegi, takie jak:

  • kinezyterapia
  • elektroterapia
  • laser
  • krioterapia
  • masaże: klasyczny i uciskowy za pomocą aparatu do drenażu limfatycznego. elektroterapia.
  • hydroterapia w wannie z hydromasażem lub przy użyciu wirówki do kończyn górnych i/lub dolnych
  • terapia ultradzwiękowa
  • magnetoterapia
  • światłolecznictwo

rehabilitacja zgoda z potrzebami

Najwyższa jakość opieki w trosce o zdrowie oraz dobre samopoczucie seniorów

Rehabilitacja to szereg działań, których celem jest przywrócenie maksymalnej sprawności danej osobie. Nasz personel posiada wiedze i doświadczeniem które pozwala na indywidualne prowadzenie rehabilitacji z pacjentami. Oferta ośrodka Poddębina oparta jest na kompleksowym podejściu do procesu powrotu do zdrowia oraz ograniczeniu bólu i cierpienia pacjenta przy całkowitym nadzorze lekarza i specjalisty z zakresu rehabilitacji
Podstawowa
Obejmuje ćwiczenia ogólno usprawniające w grupach, ćwiczenia mobilizujące i stabilizujące oraz ćwiczenia wykonywane w ramach profilaktyki schorzeń narządu ruchu. Terapia wykonywana jest pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów, co gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność ćwiczeń
Neurologiczna
Intensywny program rehabilitacyjny dostosowany do potrzeb pacjenta i zaleceń lekarskich w każdym stadium choroby czy urazu. Specjalizujemy się w pomocy osobom po udarach mózgu, urazach mózgowo-czaszkowych, a także po urazie rdzenia kręgowego. Turnusy rehabilitacyjne rozpoczynają się od określenia celów oraz opracowania indywidualnego planu opieki.
Ortopedyczna
specjalistyczna opieka w zakresie powrotu do zdrowia po operacjach, wypadkach i urazach. W ramach rehabilitacji ortopedycznej oferujemy turnusy oparte na indywidualnych potrzebach i wymaganiach każdego z pacjentów ze szczególnym uwzględnieniem zaleceń lekarskich. Oferta jest skierowana do osób z bólem kręgosłupa oraz osób po urazach układu kostnego, wiązadeł i stawów.
Ogólnousprawniająca
turnusy usprawniające to usługa stanowiąca połączenie pobytu opiekuńczo-leczniczego z rehabilitacją. Skierowana przede wszystkim do osób starszych mających trudności z samodzielnym poruszaniem się, a także do zdrowych seniorów, którzy chcą na długie lata zachować dotychczasową sprawność ruchową.

W ramach turnusów usprawniających oferujemy:

Czy rehabilitacja w ośrodku Poddębina to oferta tylko dla podopiecznych placówki?

Na rehabilitację może zapisać się każda osoba dorosła, która potrzebuje tego rodzaju pomocy. Prosimy o wcześniejszy kontakt w celu umówienia wizyty, pod numerem: [telefon] oraz o wzięcie ze sobą dokumentacji medycznej. Zapraszamy!

Masz pytania?

Zadzwoń do nas i zapytaj. umów się na wizytę by ustalić niezbędne szczegóły.
+48 506 286 196
Loading...