Rehabilitacja

Specjalnością ośrodka Poddębina jest rehabilitacja osób dorosłych, w szczególności zmagających się z problemami dotyczącymi narządów ruchu, a także pacjentów cierpiących na schorzenia neurologiczne. Rehabilitacje są przeprowadzane przez zespół doświadczonych oraz wykwalifikowanych specjalistów. Każda terapia jest dostosowana do konkretnych potrzeb danego pacjenta, jego wieku, stanu zdrowia, stopnia niepełnosprawności czy możliwości. Oferta rehabilitacyjna jest dedykowana nie tylko dla naszych mieszkańców, ale także osób, która nie przebywają na stałe w ośrodku.

Rehabilitacja

Zabiegi fizjoterapeutyzne:

Rehabilitacja zgodna z potrzebami

Naszym priorytetem jest zapewnienie seniorom opieki na najwyższym poziomie, wpływającej na ich zdrowie oraz dobre samopoczucie. W ośrodku Poddębina prowadzimy rehabilitacje mające na celu przywrócenie starszym osobom sprawności. Zatrudniony u nas personel to doświadczeni specjaliści, posiadający gruntowną wiedzę umożliwiającą prowadzenie rehabilitacji dostosowanych do indywidualnych potrzeb poszczególnych pacjentów. Swoją ofertę opieramy na kompleksowym podejściu do pacjenta, mającym na celu przyspieszenie jego powrotu do zdrowia, zminimalizowanie odczuwanego bólu oraz cierpienia. Wszystko odbywa się pod nadzorem specjalisty z zakresu rehabilitacji oraz lekarza.

Rodzaje rehabilitacji

Podstawowa

Podstawowa

Program podstawowy zawiera ćwiczenia usprawniające przeprowadzające w grupach, stabilizujące oraz mobilizujące, a także ćwiczenia mające wpłynąć na profilaktykę schorzeń związanych z narządem ruchu. Terapie przeprowadzane są pod okiem doświadczonych oraz wykwalifikowanych fizjoterapeutów, co wpływa na bezpieczeństwo oraz ich skuteczność.

Ortopedyczna

Ortopedyczna

Świadczymy specjalistyczną opiekę mającą na celu przyspieszyć powrót do zdrowia po operacjach, urazach oraz wypadkach. Oferujemy turnusy oparte na rehabilitacji ortopedycznej oraz indywidualnych potrzebach wszystkich pacjentów, uwzględniając szczególne wymagania dotyczące zaleceń lekarskich. Oferta dedykowana jest dla osób zmagających się z bólem kręgosłupa, urazami układu kostnego, stawów oraz więzadeł.

Neurologiczna

Neurologiczna

Prowadzimy intensywne programy rehabilitacyjne, które są dostosowane do konkretnych potrzeb poszczególnych pacjentów, zaleceń lekarskich oraz stadium konkretnej choroby lub urazu. Naszą specjalizacją jest pomoc w przypadku udarów mózgu, urazów mózgowo-czaszkowych czy rdzenia kręgowego. Każdy turnus rehabilitacyjny rozpoczyna się określeniem celów oraz indywidualnego planu opieki.

Ogólnousprawniająca

Ogólnousprawniająca

Wprowadziliśmy usługę turnusów usprawniających, które stanowią połączenie rehabilitacji oraz pobytu opiekończo-leczniczego w naszym ośrodku. Oferta dedykowana jest, przede wszystkim osobom starszym, które zmagają się z problemami z samodzielnym poruszaniem się. Skorzystać z niej mogą również seniorzy, którzy chcieliby utrzymać dotychczasową sprawność ruchową na dłużej.

Zabiegi rehabilitacyjne

Zabiegi fizykoterapeutyczne

prądy galwaniczne, jonoforeza, jonoforeza z lekiem ampułkowym, prądy diadynamiczne, prądy Traberta, elektrostymulacja, prądy TENS, prądy Koteza, prądy interferencyjne, tonoliza, fonoforeza, pole magnetyczne niskiej częstotliwości, naświetlanie lampą sollux, laser, krioterapia Co2

Zabiegi w środowisku wodnym

masaż wirowy kończyn górnych, masaż wirowy kończyn dolnych.

Masaż ręczny metodą klasyczną

masaż klasyczny częściowy, masaż klasyczny kończyn górnych i dolnych, masaż klasyczny grzbietu, masaż klasyczny całego ciała. drenaż limfatyczny ręczny, drenaż limfatyczny przyrządowy.

Zabiegi fizjoterapeutyczne

ćwiczenia bierne, ćwiczenia czynno-bierne, ćwiczenia wspomagane, ćwiczenia samo wspomagane, ćwiczenia prowadzone, ćwiczenia czynne wolne, ćw. czynne w odciążeniu, ćw. czynne w odciążeniu z oporem, indywidualna praca z pacjentem, ćw. koordynacyjne, ćw. izometryczne, ćw. manualne, relaksacja poizometryczna i redresja, reedukacja chodu, pionizacja i nauka chodu, gimnastyka korekcyjna.

Metody specjalne fizjoterapii

PNF, Kinesiology taping.

Ćwiczenia aerobowe na przyrządach

rower-rotor kończyn dolnych, rower-rotor kończyn górnych.

Rehabilitacja w ośrodku Poddębina to oferta nie tylko dla podopiecznych placówki.

Zapraszamy wszystkie osoby potrzebujące tego rodzaju pomocy.

Zapraszamy do kontaktu

Dlaczego warto wybrać ośrodek Poddębina?

W ośrodku Poddębina zależy nam na tym, by w jak największym stopniu ułatwić naszym mieszkańcom powrót do zdrowia. W tym celu przygotowaliśmy kompleksową ofertę opieki i rehabilitacji.

Formularz kontaktowy
Dlaczego warto

Szczęśliwa jesień życia
dla Twoich najbliższych

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapraszamy do kontaktu