Rehabilitacja osób dorosłych

Specjalnością ośrodka Poddębina jest rehabilitacja osób dorosłych, w szczególności zmagających się z problemami dotyczącymi narządów ruchu, a także pacjentów cierpiących na schorzenia neurologiczne. Rehabilitacje są przeprowadzane przez zespół doświadczonych oraz wykwalifikowanych specjalistów. Każda terapia jest dostosowana do konkretnych potrzeb danego pacjenta, jego wieku, stanu zdrowia, stopnia niepełnosprawności czy możliwości. Oferta rehabilitacyjna jest dedykowana nie tylko dla naszych mieszkańców, ale także osób, która nie przebywają na stałe w ośrodku.

Ośrodek poddębina jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny o wysokim standardzie. Dzięki temu możemy oferować w pełni bezpieczne zabiegi, takie jak:

  • kinezyterapia
  • elektroterapia
  • laser
  • krioterapia
  • masaże: klasyczny i uciskowy za pomocą aparatu do drenażu limfatycznego. elektroterapia.
  • hydroterapia w wannie z hydromasażem lub przy użyciu wirówki do kończyn górnych i/lub dolnych
  • terapia ultradzwiękowa
  • magnetoterapia
  • światłolecznictwo

rehabilitacja zgoda z potrzebami

Naszym priorytetem jest zapewnienie seniorom opieki na najwyższym poziomie, wpływającej ich zdrowie oraz dobre samopoczucie. W ośrodku Poddębina prowadzimy rehabilitacje mające na celu przywrócenie starszym osobom sprawności. Zatrudniony u nas personel to doświadczeni specjaliści, posiadający gruntowną wiedzę nieumożliwiające prowadzenie rehabilitacji dostosowanych do indywidualnych potrzeb poszczególnych pacjentów. Swoją ofertę opieramy na kompleksowym podejściu do pacjenta, mającym na celu przyspieszenie jego powrotu do zdrowia, zminimalizowanie odczuwanego bólu oraz cierpienia. Wszystko odbywa się pod nadzorem specjalisty z zakresu rehabilitacji oraz lekarza.
Podstawowa
Program podstawowy zawiera ćwiczenia usprawniające przeprowadzające w grupach, stabilizujące oraz mobilizujące, a także ćwiczenia mające wpłynąć na profilaktykę schorzeń związanych z narządem ruchu. Terapie przeprowadzane są pod okiem doświadczonych oraz wykwalifikowanych fizjoterapeutów, co wpływa na bezpieczeństwo oraz ich skuteczność.
Neurologiczna
Prowadzimy intensywne programy rehabilitacyjne, które są dostosowane do konkretnych potrzeb poszczególnych pacjentów, zaleceń lekarskich oraz stadium konkretnej choroby lub urazu. Naszą specjalizacją jest pomoc w przypadku udarów mózgu, urazów mózgowo-czaszkowych czy rdzenia kręgowego. Każdy turnus rehabilitacyjny rozpoczyna się określeniem celów oraz indywidualnego planu opieki.
Ortopedyczna
Świadczymy specjalistyczną opiekę mającą na celu przyspieszyć powrót do zdrowia po operacjach, urazach oraz wypadkach. Oferujemy turnusy oparte na rehabilitacji ortopedycznej oraz indywidualnych potrzebach wszystkich pacjentów, uwzględniając szczególne wymagania dotyczące zaleceń lekarskich. Oferta dedykowana jest dla osób zmagających się z bólem kręgosłupa, urazami układu kostnego, stawów oraz więzadeł.
Ogólnousprawniająca
Wprowadziliśmy usługę turnusów usprawniających, które stanowią połączenie rehabilitacji oraz pobytu opiekończo-leczniczego w naszym ośrodku. Oferta dedykowana jest, przede wszystkim osobom starszym, które zmagają się z problemami z samodzielnym poruszaniem się. Skorzystać z niej mogą również seniorzy, którzy chcieliby utrzymać dotychczasową sprawność ruchową na dłużej.

W ramach turnusów usprawniających oferujemy:

Czy rehabilitacja w ośrodku Poddębina to oferta tylko dla podopiecznych placówki?

Na rehabilitację może zapisać się każda osoba dorosła, która potrzebuje tego rodzaju pomocy. Prosimy o wcześniejszy kontakt w celu umówienia wizyty, pod numerem: [telefon] oraz o wzięcie ze sobą dokumentacji medycznej. Zapraszamy!

Masz pytania?

Zadzwoń do nas i zapytaj. umów się na wizytę by ustalić niezbędne szczegóły.
+48 506 286 196
Loading...