Turnus neurologicznyPaństwo albo Wasi bliscy przeszliście w niedawnym czasie udar mózgu lub uraz rdzenia kręgowego albo też cierpicie na schorzenia układu nerwowego? W takim razie serdecznie zapraszamy do Ośrodka Poddębina na turnus neurologiczny, w trakcie którego nasz personel zrobi wszystko, co w jego mocy, by doprowadzić do poprawy sprawności pacjenta.

Turnus neurologiczny – co to?

To trwający 2 lub 4 tygodnie pobyt opiekuńczo-leczniczy dedykowany osobom, które borykają się z chorobami układu nerwowego lub skutkami przebytych udarów mózgowo-czaszkowych i rdzenia kręgowego. W czasie jego trwania pacjent ma zapewnione: konsultacje z lekarzem-specjalistą, całodobową opiekę medyczną oraz dostęp do zabiegów i ćwiczeń z fizjoterapii, hydroterapii, a w razie potrzeby i z logopedii. Zakres i rodzaj terapii są indywidualnie dopasowane do potrzeb każdego pensjonariusza. Celem prowadzonej rehabilitacji jest pomoc w odzyskaniu utraconej sprawności ruchowej i poprawa ogólnego stanu psycho-fizycznego. Na turnusy neurologiczne przyjmujemy pacjentów w każdym stadium choroby czy urazu.

Turnus neurologiczny w Domu Seniora Poddębina

Do naszego ośrodka w Tuszynie niedaleko Łodzi może sią zgłosić każda osoba dorosła potrzebującą intensywnej rehabilitacji. W trakcie turnusu neurologicznego pacjenci są zakwaterowywani w pokojach 2, 3 lub 4-osobowych z łazienkami, każdy z nich dostosowany jest, jak i cały obiekt, do potrzeb niepełnosprawnych. Gwarantujemy pełne wyżywienie, nadzór lekarski, całodobową opiekę medyczną, a także różnorodne zajęcia usprawniające, w tym sesje z fizjoterapeutą i logopedą oraz zabiegi hydroterapii. Do dyspozycji pensjonariuszy oddajemy siłownię, bibliotekę oraz szereg gier, jak stół bilardowy, piłkarzyki czy tenis stołowy. Pacjenci przebywający na turnusie neurologicznym mogą również spędzać aktywnie czas spacerując po rozległych terenach zielonych otaczających Dom Seniora. Warto podkreślić, że miejscowość Tuszyn leży tuż przy Rezerwacie Przyrody Molenda, dokąd osoby przebywające w ośrodku chętnie udają się na spacery