Turnus ortopedycznyOśrodek Poddębina serdecznie zaprasza na turnusy ortopedyczne wszystkie osoby potrzebujące specjalistycznej pomocy w dojściu do pełnej sprawności ruchowej po przebytym urazie, wypadku lub przeprowadzonej w niedawnym czasie operacji. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by poprawić Państwa sprawność i przyspieszyć powrót do pełnego zdrowia.

Czym jest turnus ortopedyczny?

To rehabilitacja połączona z całodziennym wypoczynkiem w ośrodku opiekuńczo-leczniczym. W czasie pobytu pacjent ma zapewnione dopasowane ściśle do swoich potrzeb zajęcia z fizjoterapii. Dzięki różnego rodzaju ćwiczeniom aktywizującym skupiającym się nie tylko na określonym mięśniu czy stawie, w którym wystąpiły procesy patologiczne, ale i na tym, by poprawiać ogólną kondycję chorego, osoba doświadczająca bólów bądź sztywności poczuje się lepiej. Turnusy rehabilitacyjne dedykowane są głównie osobom zmagającym się z wszelkimi urazami w obrębie układu kostnego, a także pacjentom po przebytych operacjach ortopedycznych.

Turnusy ortopedyczne w ośrodku Poddębina

W naszym Domu Seniora zlokalizowanym tuż przy Rezerwacie Przyrody Molenda w miejscowości Tuszyn pomoc znajdą wszyscy pacjenci uskarżający się na bóle mięśni i stawów. W ciągu 2 lub 4 tygodni (bo takie turnusy oferujemy) będą Państwo mieli zagwarantowane sesje fizjoterapeutyczne, grupowe oraz możliwość ćwiczenia na różnego typu przyrządach ortopedycznych. Wszystkim pensjonariuszom zapewniamy stałą opiekę medyczną oraz nadzór lekarski nad prowadzoną terapią. W trakcie pobytu całodziennego zapewniamy również pełne wyżywienie ściśle dospawane do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz zaleceń dietetycznych. Co istotne, nasz ośródek opiekuńczo-leczniczy jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada komfortowo wyposażone pokoje z własnymi łazienkami, klimatyzację oraz windę. Na terenie Domu Seniora znajdują się ponadto czytelnia, biblioteka i sala kinowa. Również otoczenie zewnętrzne sprzyja odpoczynkowi ciała i ducha, gdyż budynek ośrodka otoczony jest pięknie zaaranżowanymi, rozległymi terenami zielonymi. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty!