Turnus usprawniającyJednym z programów oferowanych w ośrodku Poddębina jest turnus usprawniający, będący połączeniem klasycznego pobytu opiekuńczo-leczniczego z zajęciami rehabilitacyjnymi. Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby, szczególnie zaś seniorów, które mają problemy z poruszaniem się, przebyły w niedawnym czasie jakiś uraz kostno-stawowy oraz borykające się z różnego rodzaju chorobami neurologicznymi.

Na czym polega turnus usprawniający?

Jest to jeden z rodzajów rehabilitacji, które mają za zadanie polepszyć psychofizyczny stan zdrowia pacjenta poprzez różnego rodzaju ćwiczenia i zabiegi ściśle dopasowane do jego konkretnych potrzeb. Wszystkie zajęcia są przeprowadzane pod okiem specjalistów z zakresu fizjoterapii, osoba korzystająca z tego typu pomocy jest również pod stałą opieką lekarza/pielęgniarek. Na turnus usprawniający może zapisać się każdy dorosły, w tym również osoby starsze, który pragnie polepszyć swoją sprawność ruchową uszczerbioną na skutek przebytych urazów bądź chorób. Należy pamiętać, że tego typu pobyt to również doskonały czas na nawiązanie nowych kontaktów społecznych, jakich czasem może seniorom brakować.

Turnus usprawniający w Domu Seniora Poddębina

W naszym zlokalizowanym w urokliwej miejscowości Tuszyn (województwo łódzkie) ośrodku pomoc znajdą wszyscy pacjenci zmagający się z niewielkimi lub nieco większymi dysfunkcjami ruchu. Oferta skierowana jest głównie dla seniorów, jednak na 2 lub 4 tygodniowy, całodzienny pobyt opiekuńczo-leczniczy zapraszamy również osoby młodsze pragnące zachować po prostu sprawność fizyczną. Proponujemy zakwaterowanie w komfortowo urządzonych, klimatyzowanych pokojach z łazienkami dostosowanymi do potrzeb niepełnosprawnych oraz pełne wyżywienie. W trakcie turnusu usprawniającego pacjenci mają zapewnione zabiegi z fizjoterapii oraz sesje grupowe, do ich dyspozycji oddajemy również salę filmową, bibliotekę i czytelnię. Nad podopiecznymi ośrodka czuwa przez 24h wykwalifikowana opieka medyczna. Program dopasowany jest indywidualne do każdego pacjenta.